Naši partneři:
 

Archiv novinek


2014

MEDIÁLNÍ SERVIS


5. 9. 2014
recenze na koncerty v Anežském klášteře  od Radmily Hrdinové v Hudebních rozhledech 9/2014
sken v PDF )

19. 6. 2014
recenze na koncerty v Anežském klášteře od Jana Hocka
http://jazzport.cz/2014/06/19/hudebni-premiery-jakuba-zahradnika-anezskem-klastere/ -  

6. 6. 2014 
anonce Radmily Hrdinové na novinky.cz
http://www.novinky.cz/kultura/338513-jakub-zahradnik-je-jen-jedna-hudba.html

27. 5. 2014 
rozhovor Radky Rozkovcové s JZ na Proglasu
http://hudba.proglas.cz/detail-clanku/rozhovor-s-jakubem-zahradnikem.html

7. 5. 2014
rozhovor Dr. Luboše Stehlíka s JZ v Harmonii
http://www.casopisharmonie.cz/rozhovory/jakub-zahradnik-a-rysavy-hanrahan.html

1. 4. 2014
rozhovor Jana Hocka s JZ na Jazzport.cz
http://jazzport.cz/2014/04/01/kde-vsichni-posluchaci/

7. 3. 2014

článek Moniky Strakové

http://www.mistnikultura.cz/premiery-k-zivotnimu-jubileu-jakuba-zahradnika


KONCERTY A VYSTOUPENÍ


10. 11. 2014 proběhla v legendárním žižkovském klubu Jiný kafe v rámci již 16. celorepublikového Dne poezie http://www.denpoezie.cz/  poeticko-kabaretní féerie 3+1, to má říz! Protagonisté večera - tři grácie - básnířka a iniciátorka programu Radana Šatánková, herečka-básnířka Eva Horká a herečka Hana Müllerová přednesly básně Jakuba, Radany a Evy, Jakub večer uváděl a improvizoval na piano.

3+1


25. 7. 2014 se v Nových Hradech uskutečnila předpremiéra bardské "opery" Příběh i Ryšavého Hanrahana.
Bylo to typické letní odlehčené představení plné jemného humoru, které se setkalo s kladnou odezvou publika.

ensemble kapelluken

Tato bardská "opera" (nebo snad mše?) na motivy W. B. Yeatse se odehrává kdesi v dávné minulosti (pak se hraje na barokní nástroje) a v současnosti (hraje se na soudobé nástroje). Divák ví, že je všechno nadsázka, ale Jakub  ho ponechává v nejistotě, co je míněno vážně a co už ne.Účinkoval Ensemble Kapelluken ve složení Helena Pellarová - soprano, Jindra Černá - flauto trverso, Katalin Ertsey - theorba, loutna, Miroslav Kůzl - cink, klarinet, Petr Budín - barokní fagot, Vít Nermut - barokní a soudobé housle, klávesy, Jan Karez - zpěv, saxofon, klávesy. Jakub Zahradník - klavír, zpěv, Ivana Sikorová a Daniela Lebedová – tanec; scénář a hudba Jakub Zahradník, dvě písně Jan Karez, doplněno barokní hudbou od různých autorů, choreografie Lucie Holánková, dramaturgie Jakub Zahradník a Martin J. Polák.

http://www.kicnovehrady.cz/index.php?option=com_akce&view=akce&Itemid=17

 


11. a 12. 6. Anežský klášter, Praha 1, od 19,30 hod 

koncert z děl Jakuba Zahradníka

AK

Celkem 90 účinkujících a 30 lidí podílejících se na přípravě těchto koncertů a natáčení audio i video... Ale především hudba, jakou byste si neměli nechat ujít...

Program

  • Živlové – cyklus sborů s hereckou akcí pro menší děti s doprovodem harfy a perkusí na vlastní text - Dětský pěvecký sbor Č. rozhlasu pod vedením Blanky Kulínské, Kateřina Englichová - harfa, Daniel Mikolášek - bicí. Natálie Grossová - maminka,  Filip Antonio- tatínek, režie činoherní části - Oldřich Smysl
  • Otazníky – cyklus sborů na texty Václava Žďárského a Jana Svobody - sbor Bubureza pod vedením Miloslavy Vítkové
  • Missa Egrensis – latinská vokální mše pro smíšený sbor a capella - Kuhnův smíšený sbor se sbormistrem Markem Vorlíčkem

    O přestávce křest CD z Betlémské kaple, kmotry jsou Zuza Ďurdinová - zpěvačka, sestra Konsoláta, Lukáš Hurník a Antonín Dvořák III. a Antonín Dvořák IV.

  • Propadliště času – fantazie pro harfu a smyčcový kvintert - Kateřina Englichová - harfa, Musica Pro Anima (um. ved. Rita Čepurčenko)
  • Pohádka“ – melodram na text Jarmily Hannah Čermákové - Lenka Vychodilová - um. přednes, Musica Pro Anima, Jan Smolík, Jan Karez, Ivo Kopecký - dechy, Daniel Mikolášek - bic
  • í Příběh i Ryšavého Hanrahana – malá ukázka z bardské „opery“ na motivy W. B. Yeatse - Leona Siswartonová a Ivana Sikorová - balet v choreografii Luce Holánkové, Helena Pellarová - soprán, Ensemble Kapelluken (soubor barokních nástrojů)

Na realizaci koncertů se podílejí: Domov Sv. Karla Boromejského v Řepích a Pagat Ultimo Musical Productions, s.r.o. - pořadatelé. Lukáš Hurník - moderátor, Monika Straková - výkonná produkce, Radan Dolejš - režie, Martin . J. Polák - dramaturgie, výkonná produkce, Věra Novotná - asistentka produkce, Michal Uhlíř - záznam zvuku, Robert Hüttl - zvuk v sále, Filip Wiesner - světla, Viktor Svačinka, Pavel Buchtele, Martin Kocourek - jevištní technici,   Roman Šolc - kostýmy, Jan Smolík - příprava notových materiálů, Jitka Heřmánková, Taťána Dolejšová - inspice, Lenka Stolařová, Dana Halušková - múzy,   tým biletářek, Zdeněk Chrapek - foto, Jaroslav Voborný a jeho tým - videozáznam, Golem - spol. s r.o. - raut, Futuria s.r.o. - dodavatel pódia, Start Production - zapůjčení baletizolu, Hanka Kymrová - výroba kasičky, Daniel Mikolášek, Kateřina Englichová, Lucie Holánková, Jakub Zahradník a Hana Müllerová - zajištění zkušebních prostor, Trixi - grafika celého projektu, Jakub Zahradník, Věra Novotná - text programu.

Na financování projektu se podílejí: Ministerstvo kultury, Národní Galerie, OSA, Nadace Život umělce, Nadace T - Soft Eternity, Nadace Divoké husy, Nadace Dagmar a Václava Havlových Vize 97, Lepton studio, spol. s r. o. a autor.

Mediálními partnery jsou:   Český rozhlas Vltava, TV Noe, Radio Proglas, časopis Harmonie a Řepská sedmnáctka.

Děkujeme!
50 u kapucínů

5. 3. 2014. Kdosi jednou tvrdil, že Jakub Zahradník byl v minulém životě mnichem. Jestli je to pravda, pak Jakub oslavil své padesáté narozeniny skutečně stylově - byl hrát v klášteře u kapucínů   nacházejícím se vedle pražské Lorety .  Důvod k tomu zavdala autorka příběhů Moje rodinné etudy Magdalena Strejčková. Pro její stejnojmenné vyprávěcí CD jí vybrala Jakubovu hudbu redaktorka olomouckého studia Radia Proglas Radka Rozkovcová. Ta je také protagonistkou pravidelných večerů u Kapucínů. Výtěžek z této benefiční akce na Školu SPMP - Modrý klíč.NOVINKY Z VYDAVATELSTVÍCD - Koncert v Betlémské kapli
koupíte prostřednictvím Radioservisu: 
http://www.radioservis-as.cz/katalog/zbozi.php?detail=3057

  koncert v Betlémce
Uslyšíte 18 skladeb od Jakuba tak, jak je zachytily mikrofony při koncertě před třemi léty; zpívají a hrají Alenka Průchová, Zuza Ďurdinová, Robert Fischmann, Charlie Slavík a jkb; CD obsahuje české písně Fabián, Lávový gril, Bože můj, Tam, kde studený je pramen a Údol, dva anglické písňové cykly, několik instrumentálek a Jakubovy klavírní improvizace na skvělé koncertní křídlo značky Petrof.PROJEKTY


Bardská "opera"
Co to je? Má jít o volné zpracování Yeatsových Příběhů Ryšavého Hanrahana v podobě jevištního díla označeného autorem jako bardská "opera". Jakub Zahradník se nechal inspirovat těmito „keltskými variacemi“ a chystá hudebně-divadelní kus, v němž bude zpívat sopranistka, hrát hráči na staré hudební nástroje, herci-mimové-tanečníci a dva Hanrahanové - autor sám a jeho protějšek z dob dávno minulých. Pervní skladby jsou již k slyšení v podání Ensemblu Kapelluken.
.
ek

Ensemble Kapelluken
(na snímku Martina J. Poláka) - Jindra Černá (flauto traverso), Katalin Ertsey (theorba), Jakub Michl (viola da gamba) a autor jkb (přidržující se serpentu), soubor dále tvoří Helena Pellarová (sopran), Miroslav Kůzl (cink), Vít Nermut (barokní housle), kteří nejsou na snímku (pozn. red.).

 Nad střechami světlo

Tak se jmenuje česko-německá antologie poezie a krátké prózy, která vyšla v únoru 2014 v nakladatelství Dauphin Dana Podhradského. Edirorka a překladatelka v jedné osobě - Klára Hůrková - žije již více let v Cáchách a je sama nejen básnířkou, ale také výtvarnicí. Tento almanach je již jejím druhým v pořadí. Vybrala do něj 22 německých a 22 českých básníků a seřadila jejich básně do tematických oddélů. Fotografiemi doprovodila Lenka Mrázková. Jakub Zahradník je zde zastoupen básní Případ madony. Křest knihy a autorské čtení se koná 23. dubna 2014 od 19 hodin v Praze v umělecké kavárně (A)void na lodi u Rašínova nábřeží:

www.facebook.com/events/513842835391659/?ref_newsfeed_story_type=regular

a v 24. 6. Cáchách, později na dalších místech.v ČR a Německu

Knihu si můžete koupit například zde
http://www.almanachlabyrint.cz/knihy/karta/191972/nad-strechami-svetlo-uber-den-dachern-das-licht/

Více o ní a o Kláře Hůrkové najdete na stránkách
http://www.hurkovaklara.de/aktuelles-aktuality/

h

© 2005-2015 PAGAT ULTIMO MUSICAL PRODUCTIONS, s.r.o.